תכנית בטיחות לבריכה פרטית

עשרות ילדים ומבוגרים טובעים במידי שנה בבריכות פרטיות, כידוע הפעלת בריכה פרטית ללא אישור עירייה או מועצה מקומית דינה עבירה פלילית, חוסר בדיקה של יועץ בטיחות לבריכות מהווה אי קיום תקנה או הוראה:

 1. תקנות התכנון והבנייה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות), (תיקון מס' 2), התשס"ח – 2008, חלק כ"א, סעיף 6.4.21 וכן בתקנות 9,7,1 ובחלק א' בתוספת השנייה.
 2. תקנות החשמל (מתקני חשמל בבריכה במתח שאינו עולה על מתח נמוך) התשס"ג-2003.
 3. כללי מים (שימוש במים בריכות שחיה) התשכ"א-1960.
 4. הוראות משרד הבריאות.
 5. כל הוראות חוק רלוונטיות אחרות.

לחברת צמח בטיחות יש – יועצי בטיחות לבריכות פרטיות שישמחו להעניק לכם שירות ולעזור לכם לעמוד בדרישות החוק.

להלן דוגמאות כנגזרת מתקנות התכנון והבנייה:

 1. קרקעית הבריכה עד עומק 45 ס"מ, מדרגות לברכה, כבש, או תעלת גלישה שאינה מכוסה, תהיה בעלת דרגת התנגדות להחלקה C. מעל 80 ס"מ תעלה ההתנגדות להחלקה A. (נדרש אישור מתאים של המתקין או היצרן).
 2. קרקעית הבריכה מ- 45 ס"מ עד לעומק 80 ס"מ, תהיה בעלת דרגת התנגדות להחלקה B. מעל 80 ס"מ תרד ההתנגדות להחלקה A. (נדרש אישור מתאים של המתקין או היצרן).
 3. בבריכה יותקנו אמצעים לתחימת השטח שסביב בריכת השחייה, המקום שבו מותקנות מערכות ההפעלה ומקום החומרים המסוכנים, באופן שתימנע כניסה לא מבוקרת של בני אדם ובכלל זה ילדים ופעוטות, לבריכת השחייה ולמקומות האמורים.
 4. חשוב להבהיר, התחימה יכולה להיות גדר (בגובה 110 ס"מ) עם שער, או כיסוי חשמלי.
 5. התחימה של שטח הבריכה תעשה בהתאם לדרישות העירייה/המועצה, אם יש כאלה (גדר או כיסוי חשמלי).  יש לקחת בחשבון כי בכל עיר ומועצה ישנם חוקי עזר שונים לבריכות השחייה. בחלק מהמוסדות המוניצפליים מחייבים בשלב ההיתר גדר מסביב לבריכה חלק מהמוסדות מאפשרים להחליף את הגדר בכיסוי בטיחות לבריכה.
 6. בשטח בריכת השחייה (כולל את בריכת השחייה, השטח המחופה ומעברים אל הבריכה וממנה, מדרגות אל הברכה, מקפצה וכדומה), יהיו עמידים לשחיקה, עמידים בפני מים (שלא יתפרק, יתפורר או יתקלף), בעלי דרגת התנגדות להחלקה גבוהה, דרגת התנגדות C, על פי ת"י 2279. (נדרש אישור מתאים של המתקין או היצרן).
 7. קרקעית בריכת שחייה בעומק2 מטר והדפנות הצמודות לה, יסומנו בפס רציף בצבע אדום שרוחבו לא יפחת מ- 10 ס"מ ושיהיה עמיד בתנאי הסביבה.

חברת צמח בטיחות מעניקה שירותי יעוץ בטיחות לבריכות פרטיות, התקשרו לקבלת יעוץ.

נשמח לענות גם בווצאפ
1
צריכים עזרה?
שלום,
נשמח לעזור בכל שאלה בנושא תכנית בטיחות לבריכה פרטית, לחצו על הכפתור הירוק :)