בטיחות באש

תוכנית בטיחות אש

בטיחות במבנה, מכל סוג שהוא היא חשובה לאין ערוך, על אחת כמה וכמה בכל הנוגע לאש. התקנות היום הן מחמירות ודורשות הכנה והגשה של תוכנית בטיחות אש, למען שלום כולם.

לא משחקים באש

על פי דרישות החוק לתכנון ובנייה, כמו גם דרישות שירותי הכבאות וההצלה, כל בניין, בין אם בהקמה או קיים, אשר מיועד לכל סוג של שימוש, למשל לתעשייה, למגורים או למסחר, נדרש להגיש תוכנית בטיחות אש לשירותי הכבאות וההצלה. התוכנית נדרשת גם במקרים של מבנה קיים שעובר שיפוץ, זאת לפי תקנה 11א' של הוראות מכ"ר.

יועץ בטיחות באש

את תוכנית בטיחות אש עורך יועץ בטיחות. התוכנית כוללת רשימה נרחבת של פתרונות הגנה, חילוץ ומילוט במקרים בהם פורצת אש במבנה, ביניהם דרכי מוצא מן הבניין, פירוט של דרכי הגישה והקצאת מקום לרכבי כיבוי והצלה, תיאור כל קומה והאמצעים הקיימים בה לבטיחות מפני אש, מרכיבי הבניין והחלקים העמידים בו, תוכנית השליטה בעשן במבנה, מיקום ציוד כיבוי אש, מפסקים, תאורת חירום, פירוט מיקום לוח החשמל ומערכות חירום, ביניהן מטפים, ספרינקלרים ומערכות גילוי וכיבוי אש, פירוט נקודות החשמל והתאורה ובעצם כל דבר שיסייע ואף יוכיח כי הבניין ערוך למצבים של שריפה ושומר בקפדנות על כל כללי הבטיחות באש.

שומרים על הבטיחות

בתום הבנייה, או שיפוץ מבנה קיים, נדרשת החברה האחראית על הבנייה להגיש את האישורים ואת תוכנית בטיחות אש, באופן שיעמדו בדרישות שירותי הכבאות ההצלה.

חשוב לציין כי תוכנית בטיחות אש נדרשת בכל מבנה, כך שגם בעלי עסקים שרוצים לקבל רשיון עסק, יידרשו להגיש את התוכנית, כמותם גם בעלי מבנים לשימוש הציבור, למשל קניון, משרדים ממשלתיים, מוסדות חינוך וכדומה.

התוכנית משמשת כמקור בטיחותי חשוב שיסייע בהצלת חיי אדם במקרים של שריפה. עם תוכנית מסודרת, המשולבת גם עם הדרכת בטיחות באש, הסיכויים לנזקים לאדם ולרכוש יקטנו משמעותית.

ישנן חברות מקצועיות המתמחות בבטיחות וגהות, שמבצעות תוכנית כיבוי אש, אחרי בחינה יסודית של התוכנית האדריכלית של המבנה ולימוד המבנה על בוריו ועם הקפדה על דרישות החוקים והתקנות השונות הנדרשות להכנת התוכנית.

חברת צמח בטיחות מספקת מענה מקצועי ומעמיק בכל תחום הבטיחות, על כל רבדיו. יש לנו הנסיון המוכח, אנשי המקצוע והמומחים, ומוניטין שנבנה בזכות המקצועיות שלנו. אנו עומדים לרשותכם בכתיבת תוכנית בטיחות אש, הדרכה וליווי הגורמים הרלוונטיים בעסק.

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

1
שלום,
נשמח לעזור בכל שאלה, לחצו על הכפתור הירוק :)
Powered by