נאמן בטיחות – ההסמכה ותחומי האחריות

מבין שלל ההסמכות הקיימות בתחום הבטיחות בעבודה, ניתן למצוא את זו שמוענקת לעובדים עצמם בארגון ומעניקה להם אחריות יוצאת דופן בכל הקשור לכך. הכוונה היא ל-"נאמן בטיחות", הסמכה הניתנת לעובד מתוך הארגון שמעבר לעבודתו הרגילה והשגרתית הוא גם דמות מרכזית בכל מה שקשור לבטיחות העבודה בצוות, במחלקה ובארגון כולו. להלן מעט מידע על תחומי האחריות של נאמן הבטיחות כמו גם על ההסמכה עצמה.

מי מחוייב להעסיק נאמן בטיחות?

ע"פ החוק בישראל, בכל מקום עבודה שבו פועלים יותר מ- 25 אנשים, יש למנות ועדת בטיחות שתהיה מורכבת מנציג המעביד ומנאמני בטיחות, עובדי המקום. היתרון בהעסקת אדם עובד המקום הוא שמדובר בדמות שמגיעה מהשטח, מכירה היטב את העבודה, נהליה ונקודות התורפה הבטיחותיות שבה.

כיצד הופכים לנאמני בטיחות?

על מנת להפוך לנאמני בטיחות יש צורך לעבור הסמכה ייעודית. קורס ההסמכה אינו אחיד עבור כלל העובדים אלא כזה ש- "נתפר" לקבוצת עובדים ספציפית בהתאם לאופי התחום בו פועל מקום העבודה (מפעל, משרד וכו'). הקורס עצמו כולל את כל עקרונות הבטיחות הרלבנטיים לתחום, אפשרויות לשמירה על הבטיחות, ציוד מגן, נקודות תורפה במהלך העבודה, חובות וזכויות של נאמן בטיחות ועוד.

תחומי האחריות של נאמן הבטיחות

נאמן הבטיחות צריך לקבל גיבוי מלא של המעסיק בכל מה שקשור להשרשת נהלי בטיחות תקינים ושמירה עליהם, כאשר על המעסיק לספק לנאמן הבטיחות את כל מה שנחוץ לו על מנת למלא את תפקידו, לרבות הקלות בעיסוקו העיקרי. על נאמן הבטיחות לחתור כל העת לשמירה על הבטיחות, לבצע ריענון נהלים בפני העובדים ולקיים הדרכות סדירות לעובדים. כל נאמן בטיחות צריך לעבור גם קורס מחזורי אחת ל- 3 שנים על מנת לרענן את הידע שלו ולהתעדכן.

בחברת צמח בטיחות ישמחו לעזור לכם בהסמכת האדם המתאים. חברתנו מוכרת על ידי משרד העבודה והרווחה להעביר הסמכות נאמן בטיחות לכל ארגון ומקום עבודה, וזאת על ידי מדריכים מקצועיים בעלי הסמכה וניסיון רב. לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר ונשמח לענות לכם על כל שאלה בנושא.  

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

Open chat
1
שלום,
נשמח לעזור בכל שאלה, לחצו על הכפתור הירוק :)
Powered by