חברת מוזי בוטון כבר לא מונופול!

למרות שחתם על הסכם סודיות:
התפטר, הקים חברה מתחרה ולא ישלם שקל לחברה ממנה התפטר

תומר צמח, בן 38 ואב ל-4 ממונה בטיחות מבאר שבע שהתפטר והקים חברה מתחרה לזו שבה עבד, נתבע על ידה לשלם פיצוי של כ-650 אלף ₪ אך בית הדין לעבודה פסק שהוא לא ישלם שקל.  

מהתביעה עולה כי צמח הועסק כממונה בטיחות בחברת מוזי בוטון – בטיחות ואיכות סביבה בע"מ שבין לקוחותיה חברות כמו סלקום,  שטראוס, טויוטה, דיזנגוף סנטר וגם מלונות יוקרה. בעת ששימש כממונה בטיחות בחברה, הוא התפטר וכעבור ימים אחדים הקים אתר אינטרנט לחברה מתחרה.

החברה תבעה ממנו לשלם לה פיצוי בסך 654 אלף שקלים בין היתר בגין לשון הרע, שידול עובדים בחברה לעבור אליו, גרימת נזקים, החזר כספי עבור הכשרות שעבר בחברה וצמצום שירותי החברה. לטענתה צמח חייב לפצות אותה בין היתר כי הוא פועל בחוסר תום לב תוך הפרת הסכם הסודיות עליו חתם. לטענתה צמח מבצע ניסיונות בלתי נלאים לגזול את לקוחותיה תוך שימוש במידע סודי של החברה, משדל  עובדיםבחברה לערוק לחברה שהקים וכל זאת תוך  הוצאת דיבתה של החברה בה עבד כשהוא טוען לכאורה כיהחברה בה הועסק עומדת בפני פשיטת רגל.

בנוסף נטען כי במהלך עבודתו בחברה דיווח דיווחים כוזבים ו-6 ימים לאחר שהתפטר כבר הקים אתר אינטרנט ל"צמח בטיחות", החברה אותה הקים.

בא כוחו עו"ד אלי דמרי טען בין היתר בכתב ההגנה כי החברה סילפה המציאות במטרה להגביל את החברת "צמח בטיחות" תוך פגיעה בחופש העיסוק של תמר צמח. לטענתו הלקוחות הפוטנציאליים של החברה העוסקת בממוני בטיחות הינה רשימת כל המפעלים הקיימים במדינה שחלים עליהם חוקי הבטיחות והגהו ואין שום סוד מסחרי או רשימת לקוחות סודית. לדבריוצמח שמר על קשרי חברות עם עובדי החברה בה עבד ובהקשר לטענת לשון הרע, החברה עצמה טענה בפני עובדיה כי מצבה הכלכלי אינו טוב. בא כוחו הכחיש כי צמח פעל לגנוב לקוחות או עובדים או הפיץ שקרים.

לטענת בא כוחו, עו"ד אלי דמרי, מטרת התביעה הייתה לפגוע בחוק יסוד חופש העיסוק של צמח תוך רצון להימנעמתחרות עם הנתבע.

לטענתו צמח היה עובד למופת, צוין לשבח ואף קודם, הועסק במשרת אמון גלובלית  שכללה עבודה גם בסופי שבוע, לילות וחגים. באכוחו טען בכתב ההגנה כי אין פסול בפעילות להקמת חברה לאחר שהודיע על התפטרותו והתובעת לא נתנה אפילו דוגמא אחת ללקוח לשעבר של החברה שעבר לחברה המתחרה. בנוסף, מכיוון שהחברה מספקת שירותים של ממוני בטיחות והדרכה, את ה"מידע" אותה מחזיקה התובעת מחזיקים כל העוסקים בתחום ואין בשירותים אלה סודות מסחריים שכן, התחום מתבסס על למידה, הכרה ויישום של תקנות וחוקים בתחום.לאחר שצמח הגיש לבית הדין כתב הגנה באמצעות עו"ד אלי דמרי במסגרתו נדחו כל תביעות התובעת, שני הצדדים הגיעו להסכם פשרה שקיבלתוקף משפטי. על פי ההסכם ממונה הבטיחות מבאר שבע לא ישלם כל פיצוי לחברה בה עבדונקבע כי במהלך שנת אחת בלבד, הוא לא יוכל להציע שירותיו ל-20 חברות ספציפיותשעובדות עם החברה בה הועסק.  

קראו גם: תכנית בטיחות באש

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

נשמח לענות גם בווצאפ
1
צריכים עזרה?
שלום,
נשמח לעזור בכל שאלה בנושא חברת מוזי בוטון כבר לא מונופול!, לחצו על הכפתור הירוק :)