הדרכות עבודה בגובה – הדרכת עבודה בגובה

הדרכות עבודה בגובהבתקופה בו המשק רותח ובכל יום עובד נופל בגובה, הדרכות עבודה בגובה הן קריטיות לארגונים המבקשים לשמור על חייהם של העובדים ולהעניק להם את הכלים הטובים ביותר לעבודה בטוחה ואיכותית יותר. סיכוני נפילה מגובה קיימים במגוון עבודות רחב והם נפוצים בעבודות בנייה, הרכבה, שיפוצים, תיקונים, תחזוקה, חשמל, טיפוס תרנים, גלישה ויערנות.

כדי להפחית את הישנות המקרים וכדי להוריד את כמות אירועי הבטיחות כתוצאה מעבודה בגובה, חוקק משרד התמ"ת תקנות להפחתת הסיכון בעבודה בגובה, ללא דגש על בטיחות בעבודות שמתבצעות בגובה עלולות להיגרם תאונות קשות, לרוב עם פציעות חמורות שגורמות לנכות זמנית, לעיתים רבות אף לצמיתות, ובחלקן מסתיימות בצורה טרגית יותר של מוות.

העובדים שלנו הם הכוח שלנו, ולכן עלינו לשמור עליהם ועל בטחונם עד כמה שאפשר. אל תתפשרו על איכות ההדרכה שלהם, פנו עוד היום אל צמח בטיחות והבטיחו לעובדים שלכם את הכלים הטובים ביותר לעבודה נכונה.

הדרכות עבודה לגובה הן חובה ע"פ תקנות משרד התמ"ת לכלל העובדים המוגדרים עובדים בגובה. חברת צמח בטיחות בע"מ מספקת שירותי הדרכה לעבודה בגובה – מדריכים מקצועיים ואיכותיים בתחומם יגיעו עד אליכם, ובהתאם לאופי עבודתכם, יעבירו לכלל העובדים הדרכות עיוניות ומעשיות, עד לקבלת תעודת הסמכה ואישור מעבר קורס.

עבודה בגובה
עבודה שבשלה עלול אדם ליפול לעומק העולה על 2 מטרים, ושנתקיים בה אחד מאלה:

 1. לא הותקנו עבורה משטח עבודה או מדרכת מעבר עם גידור או מעקה תקני ואמצעי גישה נאותים ובטוחים, כמשמעותם בתקנות עבודות בניה;
 2. העבודה מצריכה הטיית גוף האדם ביותר מ-  45 מעלות מעבר לגידור או למעקה של משטח  העבודה או מדרכת המעבר, לפי העניין.
 3. היא עבודה המתבצעת מתוך בימה מתרוממת ניידת, סל להרמת אדם, או פיגום ממוכן, למעט עבודת אחסון פריטים על גבי מדפים בתוך מבנה פיגום ממוכן ,למעט עבודת אחסון פריטים על גבי מדפים בתוך מבנה מקורה.

נושאי הלימוד מותאמים לעובדים ומתחלקים ל-7 נושאים:

 1. מבוא לעבודה בגובה.
 2. עבודה על סולמות.
 3. סלים להרמת אדם.
 4. במות מתרוממות ניידות ופיגומים ממוכנים.
 5. עבודה על פיגומים נייחים.
 6. עבודה על קונסטרוקציה.
 7. גגות – שטוחים, שבירים, משופעים.
 8. מקומות וחללים מוקפים.

כיצד מתבצעות הדרכות עבודה בגובה?

 1. ההדרכה מתבצעת אצל הלקוח בהתאם לצרכים הקיימים בחברה.
 2. ההדרכה מתבצעת באמצעות מדרכים לעבודה בגובה מוסמכים.
 3. ההדרכה מובנת בהתאם לדרישות החוק.
 4. ההדרכה כוללת פרק עיוני ופרק מעשי.
 5. סך המשתתפים בכל הדרכה הוא עד 10 עובדים למדריך.

בסיום ההדרכה, כל עובד שהשתתף בהדרכה ועבר את ההסמכה, יקבל אישור הסמכה לעבודה בגובה – כללי, כולל כרטיס פלסטיק, ובו אישור על הכשרה לביצוע עבודות בגובה.

Call Now Buttonחייגו עכשיו
0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

Open chat
1
שלום,
נשמח לעזור בכל שאלה, לחצו על הכפתור הירוק :)
Powered by