הכנת תכנית בטיחות אש

הכנת תכנית בטיחות אש וליווי הלקוח עד לקבלת האישורים

  • ניתוח ובחינת מבנה קיים וסידורי הבטיחות או תכנון אדריכלי של מבנה חדש.
  • הכנת תכנית בטיחות עפ"י הוראות מכ"ר 532 ונספח 11 א' על פי דרישות חוק התכנון והבנייה ודרישות של שירותי כבאות והצלה.
  • ליווי בקיום דרישות התכנית.
  • הגשת התכנית לרשויות הכבאות והצלה עד לקבלת אישור סופי.

לצורך מתן היתר בניה ומתן רישיון עסק יש להגיש תכנית בטיחות אש אשר תכלול תכנון מערכי בטיחות אש כגון אזורים במבנה שבהם יש להתקין מערכות גילוי וכיבוי אש, דרכי גישה ומילוט ועוד.
התכנית מלווה את המבנה ביום ייסודו ונדרשת לצורך מתן היתר בניה ומתן רישיון עסק.

מחייבת לכל מבנה בין חדש או קיים, המיועד לשימוש מגורים, מסחר, תעשייה ואזורי בילוי מסוימים, על פי חוק, וכן משמשת כאלמנט בטיחותי חשוב ביותר המסייע בהצלת חיים, ציוד ומבנים במקרה של שריפה.
התכנית מבטיחה שהמבנה והמקום ערוכים ומוכנים להתמודדות במצבי שריפה והתלקחות.

תוכנית בטיחות אש, להיות בטוחים

 תכנית בטיחות אש מקצועית המוגשת לאישורם של שירותי כבאות והצלה חייבת לכלול בין היתר: דרכי גישה והיערכות לרכבי כיבוי והצלה, דרכי מוצא מהמבנה, עמידות המבנה על חלקיו השונים, שלטי הכוונה ותאורת חירום בדרכי המוצא ומיקום לוחות הפיקוד והחשמל. כמו כן תציין התכנית באם קיימות דלתות חסינות בפני אש, דלתות עשן, דרכי מילוט ואמצעי כיבוי בכל קומה בבניין, מערכות גילוי אש ודרכי פינוי עשן ועוד. בנייני משרדים, מסחר או תעשייה, חייבים ברישיון עסק.

התכנית כוללת:
דרכי גישה ורחבת היערכות לרכבי כבאות והצלה, תפוסה של כל קומה, דרכי מוצא מן הבניין תוך פירוט כל מרכיביהן, חלוקת הבניין לאגפי אש, עמידות אש של חלקי הבניין השונים ומרכיביו, סיווג חומרי הבנייה והגימור על פי תגובותיהם בשריפה, סידור אספקת מים לכיבוי אש, סידור שליטה בעשן מחלקי הבניין השונים, מיקום ציוד כיבוי אש, אזורים בבניין שבהם יש להתקין מערכות גילוי אש ועשן, מערכות כיבוי אש אוטומטי, ומערכות כריזת חירום, שלטי הכוונה בדרך המוצא ותאורת החירום, מיקום לוח פיקוד כבאים, מיקום לוח חשמל המזין את מערכות החירום, מיקום מערכות גז, מעלית כבאים ומעלית נושאת אלונקה.

 

קראו גם: פתרונות בטיחות באש

תכנית בטיחות באש
0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

נשמח לענות גם בווצאפ
1
צריכים עזרה?
שלום,
נשמח לעזור בכל שאלה בנושא הכנת תכנית בטיחות אש, לחצו על הכפתור הירוק :)