הדרכת בטיחות במפעל - צמח בטיחות טלפון 0723946353

הדרכות בטיחות וחשיבותן

מקום העבודה הינו ביתו השני של העובד. לפי נתוני ה- ,OECD בהתאם לנתונים שפורסמו בשנת 2019, הישראלים עובדים בממוצע כ-40.6 שעות בשבוע. על מנת שהארגון יהיה בטיחותי לעובדיו, על מחזיקי המקום לספק את התנאים והאמצעים המתאימים לכך. לא פשוט להפוך את סביבת העבודה לבטיחותית, בעיקר בענפי עבודה בהם רמות סיכון גבוהות, כגון אתרי בניה, תעשיה כבדה, מפעלי ייצור וכד'.

ביצוע הדרכות מקצועיות לעובדים, הינו כלי  המסייע לשמירה על בטיחות העובדים. מעבר לכך שמחזיק המקום מחויב לבצע הדרכות, בהתאם לסוג העיסוק, לפי "תקנות ארגון הפיקוח על העבודה (מסירת מידע והדרכת עובדים), תשנ"ט- 1999", ההדרכות אכן מעלות  את המודעות בקרב העובדים באשר לסביבת עבודתם, חושפות בפני העובדים את גורמי הסיכון ואת אמצעי המניעה והמיגון.

קיימים מספר סוגי הדרכות: לפי סוג הפעילות של העסק ובהתאם לתחום עיסוקו של העובד. הדרכות כלליות יבוצעו לכלל העובדים, כגון הדרכות לעובד חדש להכרת שטח העבודה, הדרכות עזרה ראשונה, הדרכות כיבוי אש, הדרכות כלליות לעובדי משרד (ארגונומיה) וכד'. עבור העובדים בתחומים הרלוונטיים כגון בתחום הניקיון, עבודה עם חומרים מסוכנים, עבודה בגובה, עבודה עם ציוד ספציפי, עבודה עם חשמל, עבודה עם גורמי סיכון אחרים- יש לבצע הדרכות ייעודיות.

חשוב לציין כי מחזיק המקום מחויב לתעד ולשמור את ההדרכות בפנקס ההדרכה. בטפסי ההדרכה יש לכלול אינפורמציה אודות ההדרכה, לרבות נושא ההדרכה, תאריך ההדרכה, שם העובד, שם המדריך והאם העובד הוכשר לבצע את הפעילות הספציפית. בתחומים מסוימים כגון עבודה בגובה, קיים תוקף לאישור שניתן לעובד. כך לדוגמא, אישור עבודה בגובה לא יעלה על שנתיים- לאחר מכן על העובד לעבור השתלמות וריענון למטרת חידוש האישור.

בשנים האחרונות, ההדרכות מועברות לעובדים באמצעים שונים: הדרכות פרונטאליות, הדרכות ממחושבות ואף באמצעות הצגות תאטרון. המעסיקים מגלים יצירתיות רבה וזאת במטרה לעניין את העובדים, לגרום להם לשמוע, להפנים וליישם את האינפורמציה מתוך הדרכות הבטיחות. משבר הקורונה מציב בפני מחזיקי המקום אתגרים נוספים המאלצים לחשוב אחרת ולמצוא דרכים חלופיות לדפוסי ההדרכות המוכרים.

אנו ב"צמח בטיחות", מציעים לכם הדרכות במגוון נושאים בתחום הבטיחות, בהתאם לסיכונים הנמצאים במקום העבודה ובהתאם לדרישות החוק.

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

נשמח לענות גם בווצאפ
1
צריכים עזרה?
שלום,
נשמח לעזור בכל שאלה בנושא הדרכות בטיחות וחשיבותן, לחצו על הכפתור הירוק :)